Navigare prin tastatură
Blocare animații
Titluri subliniate
Tonuri de gri
Culori inversate
Linkuri subliniate
Mărire
Cursor negru
Cursor alb
Text: Mic Mediu Mare
Resetare
Închide

„STOP TRAFICULUI DE FIINȚE UMANE”

În contextul marcării „Zilei Europene de luptă împotriva traficului de ființe umane” în cadrul desfăşurării Campaniei naţionale „Săptămâna de luptă împotriva traficului de ființe umane”, astăzi, 19 octombrie 2023, în incinta Instituției Publice ŞP s. Corbu s-a efectuat activitați de comun cu angajaţii SIC a IP Donduşeni, în buna conlucrare cu reprezentanţii Procuraturii raionului Donduşeni şi reprezentanții Oficiului Forței de Muncă Donduşeni, cu elevii din Şcoala Profesională satul Corbu cu genericul „TRAFICUL DE FIINȚE UMANE”.

Elevii au vizionat un suport video la tematica dată, totodată fiind familiarizați cu riscurile acestui fenomen, formele acestuia dar și care sunt posibilitățile de solicitare a ajutorului.

„STOP TRAFICULUI DE FIINȚE UMANE”