Navigare prin tastatură
Blocare animații
Titluri subliniate
Tonuri de gri
Culori inversate
Linkuri subliniate
Mărire
Cursor negru
Cursor alb
Text: Mic Mediu Mare
Resetare
Închide

Mult succes pe noua cale a vieții!

Dragi absolvenți, acesta este momentul vostru. Trăiți-l frumos, imprimați-l adânc în memoria voastră, în sufletul vostru. Sunteți frumoși și buni, sunteți curajoși, inteligenți și descurcăreți. Aveți în față viața și libertatea mult visată în a face alegeri!
Să demonstrați tuturor, cu mândrie, că anii pe care i-ați petrecut în această școală constituie o fundație solidă pentru viitorul vostru.

Se încheie azi o etapă din viața voastră pentru a face loc unui alt început. Noi, administrația școlii, profesorii și maiștrii, am încercat să vă modelăm așa cum am știut mai bine. Voi întotdeauna veți fi prilej de mândrie pentru noi. Voi sunteți cartea noastră de vizită. Oriunde veți merge să nu uitați niciodată că zborul vostru spre împlinire a început aici, în Școala Profesională s. Corbu!

Fie ca acest zbor să vă fie înalt, credința puternică, iar gândul senin și îndrăzneț!
Mult succes pe noua cale a vieții!